Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2017-07-17 09:35:01

Polki zwycięskie w Ostrowcu Św.

Wielkie święto zafundowano w miniony weekend siatkarskim kibicom w Ostrowcu Św. Przez trzy dni hala KSZO była jedną z kilku światowych aren, w których rozgrywano mecze FIVB World Grand Prix 2017.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

Wielkie święto zafundowano w miniony weekend siatkarskim kibicom w Ostrowcu Św. Przez trzy dni hala KSZO była jedną z kilku światowych aren, w których rozgrywano mecze FIVB World Grand Prix 2017.Wielkim orędownikiem zorganizowania tej imprezy w Ostrowcu Św. był Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, który urodził się i wychował właśnie w grodzie nad Kamienną. To dzięki jego decyzjom przez ostatni tydzień kibice siatkówki na całym świecie wymieniali Ostrowiec Św. w jednym rzędzie z takimi miastami jak San Juan (Peurto Rico) i Ałmaty (Kazachstan), gdzie rozgrywano pozostałe turnieje 2. rundy II dywizji World Grand Prix.
- Chciałabym podziękować władzom PZPS za wsparcie i wybór naszego miasta jako organizatora tego turnieju. W Ostrowcu Św. nie brakuje wiernych kibiców tej dyscypliny sportu. Gwarantuję, że w naszej hali będzie wyjątkowo gorąca atmosfera i cieszę się, że tą atmosferą będziemy mogli się podzielić z kibicami nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie - mówił na otwierającej turniej konferencji prezydent Ostrowca Św. Jarosław Górczyński.
W piątkowy wieczór można było jeszcze trochę na tę atmosferę ponarzekać, bo w mogącej pomieścić ok. 2500 kibiców hali było sporo wolnych miejsc. W sobotę ostrowieccy kibice, wspierani licznie przez fanów, którzy przyjechali do Ostrowca Św. z całego kraju, niemal szczelnie wypełnili już trybuny i fantastycznie wspierali biało-czerwone w boju o kolejne punkty. Trzeba też pochwalić tych najzagorzalszych fanów spod znaków "KSZO-Maniaków", którzy do wspólnego dopingu w ostrowieckiej hali zaprosili swoich kolegów z klubów kibica z Legionowa, Mielca, ale i tak odległych miast jak Sopot i Wrocław. Wspólnie, ramię w ramię, stworzyli w ostrowieckiej hali wspaniałą atmosferę sportowego święta. Przed taką publiką w meczu przeciwko Argentynie zadebiutować w meczu o punkty przyszło Roksanie Brzósce - zawodniczce, która przez ostatnie dwa sezony reprezentowała barwy KSZO i właśnie w Ostrowcu Św. poprzez występy na parkietach Orlen Ligi wypromowała się do gry w reprezentacji Polski.
- Bardzo dziękuję kibicom za przyjęcie. Bardzo fajnie było tu wrócić i poczuć tę atmosferę. Otrzymałam szansę od trenera. Przyznam szczerze, że nie było tremy, a jeśli już, to była to taka pozytywna, która nas niosła. Miałam już okazję zadebiutować w meczach rozgrywanych w Brazylii, ale nie dla takiej publiczności jak tu w Ostrowcu Św. i przede wszystkim jednak w meczach towarzyskich - mówiła po swoim debiucie w reprezentacji Polski Roksana Brzóska, która w nowym sezonie grać będzie już dla Muszynianki Muszyna.

Wyniki:
Argentyna - Korea Południowa 0:3 (25:27, 22:25, 8:25)
Polska - Peru 3:1 (22:25, 25:17, 27:25, 27:25)
Polska: Kąkolewska, Tomsia, Efimienko, Wołosz, Grajber, Smarzek, Witkowska (L) - Polak, Bociek, Pleśnierowicz, Jasek.
Korea Południowa - Peru 3:0 (26:24, 27:25, 25:15)
Polska - Argentyna 3:0 (25:10, 26:24, 25:15)
Polska: Kąkolewska, Tomsia, Efimienko, Wołosz, Grajber, Smarzek, Witkowska (L) -Polak, Bociek, Pleśnierowicz, Brzóska.
Tabela:
1. Korea 2 6 6:0
2. Polska 2 6 6:1
3. Peru 2 0 1:6
4. Argentyna 2 0 0:6
W niedzielę wieczorem rozegrano kończące turniej mecze Peru - Argentyna i Polska - Korea Południowa.J. Słodkiewicz

/WS/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 1918 razy,
ostatnio: 2018-06-23 23:50:37

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 173       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij