Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2003-09-18 12:25:00

Z III LO na wakacje

Aby przeżyć przygodę swego życia

      Czy dobre stopnie zgromadzone podczas roku szkolnego, uczestnictwo w konkursach i olimpiadach mogą być przydatne również podczas wakacji? Okazuje się, że tak, a udowodniły to dwie uczennice III LO Władysława Broniewskiego- Joanna Karczmarska i Marta Bellon, które spędziły wspaniałe wakacje w nagrodę za swoje osiągnięcia.

Rejs ku Europie

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik


    Joanna Karczmarska za namową swojej nauczycielki, Anny Budzeń wzięła w ubiegłym roku szkolnym udział w konkursie "Płyniemy ku Europie" pod patronatem Jolanty Kwaśniewskiej.


    Później miała już dużo szczęścia, bo spośród wielu tysięcy uczestników to m. in. ją wylosowano do odbycia Rejsu na żaglowcu Fryderyk Chopin, pod dowództwem Krzysztofa Baranowskiego.


    Obejmował on m. in. : Kiel, Eckenforde, Kopenhagę, Ronne, Karlskronę i Hel.


    Co ciekawe, na pełnym morzu trzydziestu laureatów konkursu wspierała dość nieliczna załoga złożona z kilku instruktorów, kapitana, bosmana, kucharz i mechanik.


    - Do naszych obowiązków należało gotowanie, szorowanie pokładu, rozwijanie żagli- wspomina Asia. Byliśmy podzieleni na trzy wachty i zasmakowaliśmy prawdziwego życia na morzu.


    Przeżyłam swój pierwszy sztorm.


    Uczestniczyliśmy także w wykładach, które dotyczyły chociażby nawigacji, czy przepowiadania pogody.


    Jak sama uczestniczka przyznaje, ten rejs zaraził ją morzem i żeglarstwem, nie zniechęciły nawet całonocne wachty. Od tej pory już zawsze kierować się będzie dewizą- "jedna ręka dla siebie, a druga dla przyjaciela“, której podporządkowane były wszystkie czynności na wakacyjnym rejsie.

Językowy obóz w Poroninie

/ /

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 14899 razy,
ostatnio: 2019-06-26 09:03:32

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 247       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij