Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Powrót
2002-03-22 10:31:00

Informacje z posiedzenia zarządu PZPN

      W dniu 21 marca 2002 roku obradował Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej. Spotkanie Zarządu było poświęcone sprawom związanym z wprowadzaniem systemu licencyjnego dla klubów I ligi od roku 2001/2002. Ustalono, iż wnioski klubów I ligi będą przyjmowane od 2 kwietnia do 15 czerwca, zaś kluby nie posiadające oświetlenia będą mogły uzupełnić swoje dokumenty p ostateczną decyzję pozwolenia na budowę oświetlenia do 30 czerwca 2002 roku.


    "Każdy z klubów, który będzie ubiegał się o licencję będzie musiał dołączyć wniosek, z którego będzie wynikać iż szkoli co najmniej cztery drużyny młodzieżowe w wieku od lat 12-19, zaświadczenie od Wydziału ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich PZPN, że ma co najmniej 3000 indywidualnych miejsc siedzących na stadionie, krytą trybunę honorową i prasową, oświetlenie bądź też pozwolenie na budowę takiego oświetlenia oraz zaświadczenie z właściwych urzędów skarbowych i ZUS o realizacji zobowiązań klubu lub rozłożeniu na raty takich zobowiązań" - powiedział Prezes PZPN Michał Listkiewicz.


    Zarząd powołał także dwie komisje, których zadaniem będzie decydowanie o nadawaniu licencji dla klubów w I lidze w sezonie 2002/2003. Przewodniczącym Komisji ds. Licencji Klubowych został Wiceprezes PZPN ds. organizacyjnych Eugeniusz Kolator, a w skład Komisji weszli także Eugeniusz Nowak (Prezes Kujawsko-Pomorskiego ZPN, członek Prezydium Zarządu PZPN), Andrzej Bińkowski (członek Zarządu PZPN), Marcin Stefański (Dyrektor Departamentu Rozgrywek) oraz Wiesław Wieczorek (Przewodniczący Wydziału ds. Bezpieczeństwa na Obiektach Piłkarskich). Klubom, które nie otrzymałyby licencji w pierwszej instancji będzie przysługiwać odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji, w składzie której znaleźli się Zbigniew Sadowski (Przewodniczący, członek Zarządu) oraz Marcin Szulc (Departament Rozgrywek) i Adam Gilarski (Wiceprzewodniczący Wydziału Gier).


      Zarząd zdecydował także o przekazaniu do konsultacji projektu zmian systemu rozgrywek ligowych od sezonu 2002/2003. Projekt ten zakłada, iż od sezonu 2003/2004 w I lidze występowałoby 12 drużyn, w drugiej lidze - 18, zaś w czterech grupach III ligi po 16 zespołów. Projekt ten, wraz z uzasadnieniem zostanie rozesłany m.in. wszystkim klubom pierwszo- i drugoligowym, związkom piłki nożnej, a także organom PZPN, a następnie po analizie będzie przedmiotem majowych obrad Zarządu PZPN. Całość projektu zostanie także umieszczona na początku kwietnia na oficjalnej stronie związkowej www.pzpn.pl.


   


     


      Zarząd PZPN przyjął także preliminarz przychodów i wydatków PZPN w roku 2002 roku oraz informację na temat bilansu za rok 2002, zapoznał się także z wystąpieniem Bogusława Gałązki, promującego Europejski Tydzień Olimpiad Specjalnych w 2002 roku. Prezydium Zarządu PZPN ustaliło, iż przed meczem towarzyskim Polska - Rumunia w Bydgoszczy 17 kwietnia zostanie rozegrany mecz dwóch drużyn olimpiad specjalnych, "Bezprecedensowym wydarzeniem będzie też fakt, iż narodowa reprezentacja Polski wystąpi w meczu z Rumunią z logo olimpiad specjalnych. Takim wsparciem ze strony narodowej federacji nie może poszczycić się żaden narodowy program Olimpiad Specjalnych w Europie." - stwierdził Bogusław Gałązka, dyrektor oddziału Olimpiad Specjalnych w Polsce. Przy okazji omawiania spraw organizacyjnych meczu Polska - Rumunia (17 kwietnia, godz. 17.30) ustalono również też ceny biletów na mecz w Bydgoszczy, które będą kosztować 30 PLN (łuki), 50 PLN (trybuna przeciwległa do trybuny głównej) oraz 70 PLN (sektor VIP). Mecz reprezentacji U-21 odbędzie się o godz. 14.00 w Świeciu.

/ www.pzpn.pl/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 10547 razy,
ostatnio: 2019-05-21 16:29:35

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 135       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij