Wiadomości z Ostrowca Świętokrzyskiego

Szukaj wiadomości:
Wybrane źródło:
Wiadomości Świętokrzyskie


http://www.wiadomoscisw.pl
 

Gazeta działająca na lokalnym rynku od 1999. Serwis internetowy aktualizowany raz w tygodniu. W naszej bazie artykuły od VI.2005.

Szukaj:   Fraza:
 Kategoria: Wszystkie Ostrowiec Sport Powiat / Okolica Kultura / Oświata Relacje / Felietony Wywiady WOŚP O-c  Źródło: Wszystkie Wiadomości Św. KSZO.Info Urząd Miasta Echo Dnia Portal Miejski Gazeta Ostrowiecka AZS WSBiP KSZO O-c MOSiR O-c Inne
Ostatnio komentowane:
Powrót
2010-08-02 15:25:41

Kilijańska po zabiegu kolana

Myśli o starcie na mistrzostwach Europy seniorek

Donata Kilijańska, najlepsza pływaczka KSZO Ostrowiec Św., poddała się zabiegowi chirurgicznemu. Na problem z prawym kolanem uskarżała się już od dawna. Przerwę w sezonie pływackim wykorzystała na rozprawienie się z urazem. 26 lipca oddała się w ręce lekarzy, którzy musieli wyciąć część łękotki przyśrodkowej.

Zdjęcia/załączniki do artykułu:

Kliknij na ikonę aby powiększyć załącznik

- Działo się w tym kolanie o wiele więcej, niż powinno się dziać. Wdał się jakiś płyn, miałam zniszczoną chrząstkę. Mieli mi wyciąć tylko niewielką cześć, a okazało się, że konieczne było wycięcie 40% łękotki - mówi zawodniczka. - Za dwa tygodnie być może wejdę już do basenu. Nie będę mogła sobie pozwolić na wejście w normalny trening od razu, więc na początku skupię się na ćwiczeniach na ręce. Nieprzypadkowo termin zabiegu wybraliśmy na wakacje, kiedy po sezonie wszyscy od pływania odpoczywają. Dzięki temu nie narażę się na zbyt duże straty treningowe - dodała.

Końcówka sezonu była dla Donaty Kilijańskiej niezwykle udana. Najpierw w Gliwicach na Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców wywalczyła cztery medale. Piętnastolatka z Ostrowca Św. nie miała sobie równych w walce z seniorkami w konkurencjach na 400, 800 i 1500 metrów stylem dowolnym, a na dystansie 200 metrów stylem dowolnym wywalczyła srebro. Z lipcowych Mistrzostw Europy Juniorek w Finlandii przywiozła dwa medale - była trzecia w konkurencjach 800 i 1500 metrów stylem dowolnym. To największe sukcesy w historii ostrowieckiego pływania.

- Bardzo się cieszę, że ten rok obfituje w medale. Na te sukcesy trzeba było jednak mocno zapracować. Początek sezonu nie był najlepszy. Zadowolona mogę być z jego drugiej części, czyli startów w 2010 roku. Wyjeżdżając na mistrzostwa Europy juniorek powiedziałam mamie, że zdobędę jeden medal, brązowy na 1500 metrów. Już pierwszego dnia mistrzostw zdobyłam więc to, co sobie zakładałam. Zdaję sobie sprawę, że moje rywalki były ode mnie o rok starsze. Nie pochodzę jednak do tego w ten sposób, że za rok z racji wieku będę miała większe szanse. Dojdą młodsze zawodniczki, które niekoniecznie muszą być gorsze - powiedziała Donata Kilijańska.

Mimo młodego wieku Donata Kilijańska od roku z powodzeniem rywalizuje już z seniorkami. Okazuje się, ze medale wywalczone w konkurencji z najlepszymi rówieśniczkami w Europie też nie zaspokajają jej ambicji i powoli dojrzewa już do startu na najważniejszej imprezie pływackiej na starym kontynencie.

- Trener już mi mówi o mistrzostwach Europy seniorek na krótkim basenie. Od początku nowego sezonu trzeba będzie się postarać o to, by wywalczyć minimum uprawniające mnie do startu - zdradza plany na nowy sezon.

Do kolejnych startów będzie się już jednak przygotowywała w Szczecinie, gdzie od września będzie kontynuowała naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego. Na zawodach wciąż ma reprezentować KSZO.

/J. Słodkiewicz/

Podziel się nim ze znajomymi:

Czytany: 8580 razy,
ostatnio: 2019-06-19 09:30:37

Skomentuj ten artykuł:

Komentarze:

  ~
   
Jeszcze nikt się nie wypowiedział na ten temat.

Powrót

Strona główna  ·  Aktualności  ·  Rozrywka  ·  Turystyka  ·  Komunikacja  ·  Gospodarka  ·  O Ostrowcu  ·  Użytkownicy  ·  Kontakt

Osób online: 240       © 99-2017 MAcSi & Redakcja       Nasze domeny: Ostrowiec Świętokrzyski · Ostrowiec Św. · Naprawa zderzaków

Uwaga! Nasza strona stosuje pliki cookies w celu zapewnienia poprawnego funkcjonowania serwisu i korzystania z naszych usług. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. W każdej chwili możesz te ustawienia zmienić wykorzystyjąc odpowiednie funkcje przeglądarki. Zamknij